Partnerki
2. Zjazd kobiet z niepełnoprawnością to wynik współpracy wielu instytucji, podmiotów i osób. Dziękujemy naszym Partnerkom i Partnerom i zachęcamy do wsparcia naszych działań.Jeśli masz ochotę nas wesprzeć, wspólnie działać daj nam znać na adres zjazd@artykul6.org.
Centrum Wsparcia (strona otwiera się w nowym oknie)
Ta współpraca pozwoliła na przygotowanie zaproszenia na 2. Zjazd kobiet z niepełnosprawnością w ETR. Po zjeździe ogólnopolskim dzięki niej powstanie raport w formie ETR.
Centrum Wsparcia jest przedsiębiorstwem społecznym zajmującym się dostępnością informacji, komunikacji i przestrzeni dla osób ze szczególnymi potrzebami. Jego misją jest tworzyć środowisko uwzględniające potrzeby tej grupy i wyrównujące ich szanse. Centrum Wsparcia Sp. z o. o. współtworzą eksperci związani ze środowiskiem organizacji pozarządowych oraz osoby z niepełnosprawnościami, które wykorzystują swoje umiejętności, wiedzę na temat dostępności, by zmieniać rzeczywistość na bardziej przyjazną.
Fundacja APROBATA (strona otwiera się w nowym oknie)
Ta współpraca pozwoliła na organizację regionalnego zjazdu podkarpackiego.
Fundacja Transgresja (strona otwiera się w nowym oknie)
Ta współpraca pozwoliła na organizację regionalnego zjazdu śląskiego.
Polski Związek Głuchych w Łodzi (strona otwiera się w nowym oknie)
Ta współpraca pozwoliła na organizację łódzkiego, pierwszego regionalnego zjazdu. Wzięło w nim udział 14 głuchych kobiet.
Polski Związek Głuchych w Łodzi działa od 1947 roku. Zrzesza około 1000 osób. Statutowo zajmuje się działaniami dla i na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością słuchu.
Ważnym celem dla organizacji jest utrzymanie tożsamości i kultury społeczności Głuchych i promocja Polskiego Języka Migowego. Oddział prowadzi terenowe ośrodki rehabilitacji i wsparcia niesłyszących, warsztat terapii zajęciowej, centrum kształcenia języka migowego, agencję zatrudnienia. Jest założycielem Spółdzielni Socjalnej Fado oraz Fundacji Rozwoju Edukacji Głuchych.
Sensorycznie Wrażliwe (strona otwiera się w nowym oknie)
Ta współpraca pozwoliła na organizację regionalnego zjazdu śląskiego.
To nieformalna grupa kobiet, którą tworzą kobiety z niepełnosprawnością wzroku i słuchu oraz kobiety wspierające je (i siebie nawzajem) – osoby sojusznicze. Kobiety te działają, bo chcą, by osoby z niepełnosprawnościami sensorycznymi mogły spotykać się, rozmawiać i wspierać w przyjaznym, nieoceniającym gronie oraz miały dostęp do tych samych narzędzi rozwoju i wzmocnienia, co kobiety bez niepełnosprawności.
Stowarzyszenie Przystań.Wartości
Ta współpraca pozwoliła na organizację regionalnego zjazdu zachodniopomorskiego.
Stowarzyszenie Przystań.Wartości powstało w grudniu 2022 roku w Szczecinie. Organizacja działa w obszarach edukacji, kultury i przeciwdziała wykluczeniu społecznemu.
Wartoo Sp. z o.o. (strona otwiera się w nowym oknie)
Ta współpraca pozwoliła na organizację regionalnego zjazdu opolskiego.
Wartoo Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem ekonomii społecznej. Założone zostało przez kobiety i powstało z potrzeb i trudnej sytuacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym na rynku pracy, a także chęci zwiększenia świadomości społecznej o osobach z niepełnosprawnością i zniwelowania barier w dostępie do ekonomii, informacji, kultury i rekreacji. Zajmujemy się dostępnością dla osób o szczególnych potrzebach. Prowadzimy w Opolu: “Niewidzialna Przestrzeń” To miejsce, w którym przez godzinę zwiedzamy pogrążoną w całkowitej ciemności przestrzeń, bez użycia wzroku. Doświadczamy wszystkiego za pomocą słuchu, dotyku, węchu i smaku. Aktualnie pracują w niej kobiety z niepełnosprawnością.